Brokoli Kokusunu Giderebileceğiniz 5 Yöntem

YAzan

Katagori

Püf Noktası

tarih

paylaş:

1) Limon Suyu Kullanarak Koku Önleme

Pek çok sebze pişerken hoş olmayan kokulara sebebiyet vermektedir. Bu durumu önlemek içinse sebzeleri haşlamak için kullanacak olduğunuz suyun içerisine limon suyu ilave ediniz. Limon suyu eklemek kötü kokunun yayılmasını da engelleyecektir.

2) Ekmek İçi Kullanarak Koku Önleme

Mutfağınızda kolaylıkla bulunabilecek bir besin olan ekmek içi sayesinde kötü kokuları engelleyebilirsiniz. Bu yöntemde temiz ve kumaş bir bezin içerisine bir miktar ekmek içi ilave ediniz ve ardından bu keseyi sebzeyi haşlamak için kullandığınız suyun içerisine koyunuz. Böylelikle ekmek içinin kokuyu hapsetmesini ve ortama koku yayılmamasını sağlamış olursunuz.

3) Mantar Tıpası Kullanarak Koku Önleme

Bu yöntemde ise haşlama suyunun içerisine atacak olduğunuz bir parça mantar tıpası kötü kokuların oluşumunu engelleyecektir.

4) Süt Kullanarak Koku Önleme

Sağlık için oldukça faydalı olan kalsiyum kaynağı süt, aynı zamanda kötü kokuların oluşumunu ve yayılımını engellemektedir. Süt kullanarak koku önleme yönteminde ortalama olarak 3 litrelik haşlama suyunun içerisine yarım çay bardağı kadar süt eklemek brokolinizin daha iyi pişmesini sağlamakla beraber kötü kokuların oluşumunu da engelleyecektir.

5) Tuz ve Sirke Karışımı Kullanarak Koku Önleme

Oldukça ekonomik olan bu yöntemde bir fiske tuz ile iki yemek kaşığı sirkeyi karıştırınız. Karışımı hazırladıktan sonra brokoli haşlama suyunuzun içerisine ilave ediniz. Sirkenin kokuyu bastırma özelliği ve tuzun havadaki kokuyu emme özelliği ile brokoli pişirirken evinizi kötü kokulardan korumuş olacaksınız.